Gryczane pancakes


Sobota, długi poranek, czas na placki! 



Lista składników na 9 placków, czas wykonania 10 minut
- 5 łyżek mąki gryczanej (ja używam Ekorein)
- 30 ml mleka
- 1 jajko
- pół łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 łyżka ksylitolu (albo innego słodzidła, można dać więcej jeśli wolicie słodkie placki)
- olej kokosowy do smażenia

Krok po kroku
1) Wszystkie składniki na placki mieszamy w misce. Jeśli masa nie ma konsystencji gęstej śmietany, to dodajemy więcej mleka/mąki.
2) Smażymy z dwóch stron na rozgrzanym oleju kokosowym placki wielkości jednej łyżki. Przewracamy na drugą stronę, gdy zarumienią się boki lub na powierzchni placka pojawią się pęcherzyki powietrza.

Smacznego!







Podziel się:

19 komentarze

  1. Mniam jutro spróbuję;). Tylko nie mam mąki gryczanej, zamienię ją na pełnoziarnistą.
    Śliczne zdjęcia, pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Pyszne śniadanie się szykuje w poniedziałek, dziękuję ! <3 Zauważyłam 13 tysięcy na FB, bardzo Ci gratuluję !

    OdpowiedzUsuń
  3. Naleśniki kocham pod każdą postacią i w każdym wydaniu, także absolutnie te do mnie przemawiają. Tym bardziej, że podane są naprawdę pięknie i aż chciałoby się po nie sięgnąć. Pozdrowionka serdeczne :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  5. Królewskie śniadanie!:) Z chęcią zjadałbym takie pancakes:)

    OdpowiedzUsuń
  6. Placuszki iście po królewsku, wow! :-)

    OdpowiedzUsuń
  7. Proste i pyszne :)wręcz idealne ;D a 9 placuszków to jedna porcja ?;)

    OdpowiedzUsuń
  8. EkoRein gwarancją dobrego śniadania :D

    OdpowiedzUsuń
  9. :) Bardzo fajnie wyglądają plauszki. Chyba mam nawet gryczaną mąkę :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo fajny blog i ciekawe przepisy! Ewa, powiedz jak to jest z tą modą na śniadania białkowo - tłuszczowe lub nawet na niejedzenie śniadań? To kolejny trend (tak jak z eliminacją glutenu) czy na prawdę to nie służy zdrowiu i sylwetce? Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Śniadania BT to świetne rozwiązanie dla osób z insulinoopornością, cukrzycą i hiperkortyzolemią. Masz rację, istnieją przesłanki, że może korzystnie wpływać na redukcję tkanki tłuszczowej :) Zaczęłam to wszystko tłumaczyć, ale komentarz był tak długi, że wystarczyłoby na osobny post.. ;) Jeśli jesteś zainteresowana/y dokładnym mechanizmem działania BT śniadań na organizm człowieka, to napisz do mnie maila. Sama testowałam śniadania BT i nie czułam się po nich jakoś dłużej syta. Nie notuję też hipoglikemii po śniadaniu, a mój kortyzol jest w normie, więc wróciłam do starych nawyków. Jeśli chodzi o niejedzenie śniadań - rozumiem, że chodzi Ci o modną metodę "No Cardio" i kilkunastogodzinne głodówki? Ja wyznaję zasadę, że śniadanie musi być i nie ma innej opcji :) Dzięki temu 1. nie jemy więcej wieczorem, 2. nie mamy napadów wilczego głodu 3. mamy energię na cały poranek. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja bez śniadania nie wyobrażam sobie dnia! Pomaga mi to kontrolować apetyt przez cały dzień, tzn. jak zjem solidne śniadanie, długo nie jestem głodna i na kolację nie potrzebuję już wiele...

    OdpowiedzUsuń